Dlouhá štěpka z Japonského topolu

Dlouhou štěpkou rozumíme štěpku o délce cca 5cm až 12cm.

Palivo k topení

Štěpka - palivo k topeníKvalitní palivo vhodné jak pro všechny druhy topidel určených ke spalování dřeva bez úprav, tak především pro ekologické dřevozplynující, nebo pyrolytické kotle. Vlastní topení štěpkou je velmi efektivní, musí se ale dodržet určitá pravidla přikládání. Štěpka po dosažení určité vyšší vrstvy žhavého materiálu vydrží sálat dlouho jako dřevo a nemusí se často přikládat. Taktéž je vhodná k zatápění.

Topení s velkou štěpkou je velmi dobrou alternativou pro levné a zároveň ekologické topení, neboť štěpkováním se využije dřevo z dříve nevyužívaných větví stromů, kterých je v lesích dostatek. Velkou štěpkou můžete topit v běžném kotli na tuhá paliva nebo ve zplynovacím či pyrolytickém kotli na dřevo, což jde s jemnou štěpkou obtížně. Štěpkovat je možné také odpadní materiál z pily – latě, prkna, krajiny, …

Skladování v rašlových pytlích

Štěpka - skladování v rašlových pytlíchRozměry rašlového pytle jsou 57x104cm. Hmotnost 1 pytle se štěpkou je cca 15 až 30 kg (v závislosti na typu a rozměrech štěpkovaného materiálu a na vlhkosti dřeva).

Objem 1 pytle je 0,08 m3 (13 pytlů = 1m3). Výhody skladování štěpky v rašlových pytlích jsou snadná manipulace se štěpkou a úspora skladovací plochy rovnáním pytlů do výšky. Při skladování je optimální zajistit vzduchovou mezeru mezi pytli a zemí (například narovnáním na palety) a z vrchní strany pytle zakrýt proti dešti. Výhodou je, že mezi pytli narovnanými na sobě vždy zůstanou nějaké mezery, kterými může proudit vzduch, a tak štěpka rychle vysychá.

Ceník špěpky z Japonského topolu

 
vyrobila omega design